INFORMACJE

Miejsce konferencji


Adres: Hotel BOSS, ul. Żwanowiecka 20, 04-849 Warszawa
Telefon: 225 166 100, 225 166 200

Całość ośrodka konferencyjnego jest przystosowana dla użytkowników wózków inwalidzkich (dwie windy, podjazdy), a urządzenie sal konferencyjnych uwzględnia szczególne wymagania Uczestników. Oprócz zwykłych toalet dostępne będą dwie dostosowane łazienki z podnośnikami oraz łóżka do przebierania.

Pokoje


Każda grupa (rodzina) otrzyma do dyspozycji jeden pokój dwuosobowy z podwójnym łóżkiem (lub dwoma pojedynczymi, do ewetualnego zsunięcia razem). Pokoje są przestronne i będzie miejsce na jedną bądź dwie dostawki, które Goście proszeni są zorganizować we własnym zakresie (np. łóżko składane, materac dmuchany, karimata); hotel może zapewnić pościel. W związku z tym ograniczeniem prosimy, aby w miarę możności planować przyjazd nie więcej niż trzech osób.

Będzie też ograniczona liczba pokoi trzyosobowych dla rodzin z dwiema osobami niepełnosprawnymi.

Łazienki w pokojach, choć nie mają specjalistycznych dostosowań, są dość przestronne i bez problemu powinny pozwolić na wjazd i manewrowanie wózkiem inwalidzkim. W każdej łazience jest kabina prysznicowa (nie wanna). Osoby potrzebujące podnośnika elektrycznego bądź innego sprzętu do łazienki prosimy o pilny kontakt.

Osoby pragnące przyjechać dzień wcześniej bądź wyjechać dzień później mogą wykupić dodatkowe noclegi we własnym zakresie. Dla Uczestników Weekendu ze SMA-kiem Hotel oferuje pokoje w specjalnej cenie. Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie bezpośrednio w Hotelu powołując się na uczestnictwo w Konferencji.

Wyżywienie


W ramach Konferencji zapewnione zostaną następujące posiłki: obiad i kolacja w sobotę 29 sierpnia oraz śniadanie i lekki obiad dnia drugiego, a także napoje w przerwach między warsztatami. Posiłki będą w formie bufetu (szwedzkiego stołu).

Osoby mające specjalne wymagania dietetyczne (dieta bezglutenowa, wegetariańska, wegańska itp.) proszone są o zaznaczenie tego na formularzu rejestracyjnym. Osoby stosujące wyłącznie dietę przemysłową muszą zapewnić ją sobie we własnym zakresie.

Dzieci


Dla dzieci do 14 roku życia – zarówno chorych na SMA, jak i zdrowych – na czas trwania warsztatów zostanie na oddzielnej sali zorganizowana zabawa i opieka wykwalifikowanych animatorów.

Dzieci starsze niż 14 lat też mogą skorzystać z opieki, jednakże nie gwarantujemy rozrywki.

Animatorzy będą mieli możliwość błyskawicznego skontaktowania się z rodzicem/opiekunem w razie konieczności.

Animatorzy nie mają kwalifikacji do obsługi urządzeń medycznych (np. koflatora, respiratora, ssaka itp.), nie mogą podawać lekarstw ani udzielać pomocy medycznej. Jeżeli dziecko takowej pomocy wymaga, będzie mogło pozostawać na sali wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna.

Wszystkie szczegóły dotyczące dzieci i ich wymagań prosimy podawać w formularzu rejestracyjnym.

Internet


Na terenie całego obiektu dostępny będzie darmowy internet bezprzewodowy.

Dojazd


Hotel leży w bezpośredniej bliskości ok. 15 minut jazdy od drogi krajowej nr 2 (E30), w dalszym ciągu autostrady A2, dzięki czemu jest dobrze skomunikowany z głównymi miastami w kraju. Dokładne położenie - zob. mapa obok.

Dojazd komunikacją publiczną jest względnie prosty. Z Dworca Centralnego w Warszawie odjeżdża autobus miejski nr 521 (z przystanku "Dworzec Centralny" - poziom pierwszy, tuż przy hali głównej) i dojeżdża niemal pod sam hotel. Należy wysiąść na przystanku PKP Miedzeszyn, skąd do hotelu jest ok. 400 m (znaki wskażą drogę). Wszystkie autobusy w Warszawie są niskopodłogowe i przynajmniej teoretycznie zaopatrzone w podjazd dla wózków.

Do stacji Miedzeszyn dojeżdżają też wagoniki tzw. Szybkiej Kolei Miejskiej oraz kolejki podmiejskiej, jadących z dworców Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Niestety, stacja kolejowa Miedzeszyn, podobnie jak większość stacji w Warszawie (i w Polsce), nie jest dostosowana do poruszania się na wózku.

Parking


Parkowanie przed hotelem jest darmowe i nie wymaga rezerwacji, a na hotelowych parkingach dostępnych jest łącznie ponad 200 miejsc parkngowych. Prosimy stosować się do poleceń ochrony hotelu, która będzie kierowała kierowców na odpowiednie prakingi.